Jens Christian Junge har over 40 års erfaring fra Forsvaret og Etterretningstjenesten, og avsluttet sin militære karriere som sjef for Trøndelag Heimevernsdistrikt 12 (HV-12). Han er kjent som en strategisk og helhetlig leder med sterk forståelse for totalforsvaret – samspillet mellom militært forsvar og sivil beredskap.


Jens Christian Junge kommer til Stjørdal Forsvarsforening

I august 2024 tiltrådte Junge som forsvarskoordinator i Trøndelag, en rolle der han skal styrke samarbeidet mellom Forsvaret og det trønderske næringslivet. Med inngående kunnskap om Forsvarets behov og et bredt nettverk, jobber Junge for å koble lokale aktører med relevante muligheter i forsvarssektoren – særlig i lys av regjeringens satsing på 600 milliarder kroner frem mot 2036.

Junge er spesielt opptatt av å fremme totalforsvaret og sikre at samfunnet fungerer i kriser og krig – med bidrag fra både bønder, transportører og teknikere. Med sin erfaring og innsikt er han en sentral ressurs i arbeidet med å styrke Norges forsvarsevne og beredskap.

Stjørdal Forsvarsforening i samarbeid med Stjørdal Rotary

TID: 24. november kl. 1800

STED: Stjørdal bibliotek