Norges Forsvarsforening har ved president Arne Bård Dalhaug sendt et kondolansebrev til Det kongelige slott etter Kong Harald Vs bortgang.

I brevet overbringer Dalhaug foreningens kondolanser og dype medfølelse til Kong Haakon VIII og hans familie. Han skriver at budskapet om Kong Haralds bortgang er mottatt med stor sorg blant foreningens medlemmer.

Kong Harald V var æresmedlem i Norges Forsvarsforening. Foreningen har sett medlemskapet som et uttrykk for hans engasjement for et sterkt norsk forsvar og god beredskap på alle samfunnsområder.

«Han sto støtt på sin vakt for Norges trygghet til siste slutt», heter det i brevet.

Norges Forsvarsforening takker Kong Harald for hans livslange gjerning og brede engasjement for det norske folk – og i særdeleshet for Forsvaret. Foreningen uttrykker samtidig sin medfølelse med Dronning Sonja og ønsker Kong Haakon VIII og Dronning Mette-Marit lykke og fremgang i arbeidet for Norge.